REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Pociągi wrócą do Lubska – jest przetarg na nowe połączenia z Kolej+artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi wrócą do Lubska – jest przetarg na nowe połączenia z Kolej+
Kolej przybliży Lubsko do Zielonej Góry. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na przygotowanie projektu oraz realizację prac budowlanych na odcinku Lubsko – Bieniów. Szacowana na blisko 66 mln zł inwestycja z „Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowe Kolej Plus do 2029 r.” zwiększy dostęp do pociągów w województwie lubuskim i zapewni dogodny dostęp do kolei.
Kolej wróci do Łomży – jest przetarg na projekt i roboty budowlaneartykuł
Pokaż artykuł
Kolej wróci do Łomży – jest przetarg na projekt i roboty budowlane
Oczekiwany od ponad trzydziestu lat powrót kolejowych połączeń pasażerskich do Łomży jest coraz bliżej. Mieszkańcy czterech gmin zyskają dostęp do pociągów z nowych peronów. PKP PLK S.A. ogłosiła przetarg na projekt i roboty budowlane, finansowane z rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Kolej wróciła na Mazury – z Ełku do Giżycka po nowym torzeartykuł
Pokaż artykuł
Kolej wróciła na Mazury – z Ełku do Giżycka po nowym torze
Pociągi wróciły na trasę Ełk – Giżycko. Od środy 18 czerwca podróżni ponownie mogą korzystać z tego środka transportu. Osiągnięty etap zadania zapowiada nową jakość podróżowania koleją po mazurskich torach. Docelowo jazda pociągiem w kierunku Olsztyna będzie dwukrotnie szybsza i krótsza aż o około 50 minut. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., o wartości blisko 650 mln zł netto, jest dofinansowana z funduszy unijnych – Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko.
[Wrocław] Wizja lokalna potencjalnych wykonawców instalacji odsiarczania spalin dla Elektrociepłowni Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wizja lokalna potencjalnych wykonawców instalacji odsiarczania spalin dla Elektrociepłowni Wrocław
Wrocławska KOGENERACJA S.A., której głównym akcjonariuszem jest Grupa EDF, planuje do 2015 roku wybu...
[lubelskie] Puławy: IOS oddany do użytkuartykuł
Pokaż artykuł
[lubelskie] Puławy: IOS oddany do użytku
8 lipca br. w Puławach przekazano uroczyście do użytkowania pierwszą tej klasy w Europie i trzecią n...
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wałbrzych] Kolej aglomeracyjna + połączenie z Czeskim Krajem Kralovohradeckim
Jedlina-Zdrój
[Świdnica] Czy kolej w Polsce to pasażerski transport przyszłości?artykuł
Pokaż artykuł
[Świdnica] Czy kolej w Polsce to pasażerski transport przyszłości?
Przewozy Regionalne – Partner tegorocznego Kongresu Regionów w Świdnicy – serdecznie zaprasza Państw...
Do Wilgiinwestycja
Pokaż inwestycję
Do Wilgi
Kraków, Podgórze, Do Wilgi
PGE Gryfino Dolna Odrainwestycja
Pokaż inwestycję
PGE Gryfino Dolna Odra
Nowe Czarnowo 76
[mazowieckie] Kozienice: Umowa na budowę IOS podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Kozienice: Umowa na budowę IOS podpisana
Enea Wytwarzanie podpisała kontrakt z Babcock – Hitachi K.K. na budowę instalacji odsiarczania spali...
[opolskie] PGE potwierdza: Nie będzie nowych bloków w El. Opoleartykuł
Pokaż artykuł
[opolskie] PGE potwierdza: Nie będzie nowych bloków w El. Opole
Polska Grupa Energetyczna zrezygnowała z budowy dwóch bloków energetycznych w Elektrowni Opole. Dziś...
[Opole] Rozbudowa elektrowni ruszy późniejartykuł
Pokaż artykuł
[Opole] Rozbudowa elektrowni ruszy później
Warunkiem wydania Polecenia Rozpoczęcia Prac (przy rozbudowie El. Opole – przyp. red.) jest uzgodnie...
Polsko-japońskie memorandum o współpracy w sektorze jądrowymartykuł
Pokaż artykuł
Polsko-japońskie memorandum o współpracy w sektorze jądrowym
Minister Przemysłu Marzena Czarnecka oraz Wiceminister Gospodarki, Handlu i Przemysłu Japonii Shinji Takeuchi, 7 listopada 2024 r. w Warszawie, podpisali memorandum o współpracy w sektorze jądrowym. Podpisane memorandum jest potwierdzeniem zainteresowania dwustronną współpracą obu państw na rzecz rozwoju energetyki jądrowej jako technologii pozwalającej osiągać cele transformacji energetycznej oraz wpływającej pozytywnie na bezpieczeństwo energetyczne.
Jak pomóc zielonej energetyce? Ekspert wskazuje priorytety dla nowego rząduartykuł
Pokaż artykuł
Jak pomóc zielonej energetyce? Ekspert wskazuje priorytety dla nowego rządu
Zniesienie barier inwestycyjnych, szybsza modernizacja sieci i stworzenie instytucji strategicznej do zarządzania procesem transformacji energetycznej w całym kraju – to najważniejsze wyzwania, przed którymi, zdaniem eksperta zielonej energii Zbigniew Kinala stoi nowy polski rząd.
Pod koniec listopada poznamy listę projektów zakwalifikowanych do II etapu programu Kolej Plusartykuł
Pokaż artykuł
Pod koniec listopada poznamy listę projektów zakwalifikowanych do II etapu programu Kolej Plus
Za kilkanaście dni dowiemy się które z 5 projektów inwestycyjnych z Dolnego Śląska zakwfalifikuje si...
Kolej w woj. pomorskim zmienia się na lepszeartykuł
Pokaż artykuł
Kolej w woj. pomorskim zmienia się na lepsze
Miniony 2024 rok to wielomilionowe inwestycje w pomorską kolej, które zwiększają dostęp do tego środka transportu oraz usprawniają przewóz ładunków w kierunku bałtyckich portów. Rozpoczęte i zaplanowane przez PKP PLK S.A. zadania stworzą nowe możliwości podróży w regionie, zachęcając do wyboru pociągu w codziennych podróżach do pracy lub szkoły.
Apartamenty Targowa 10inwestycja
Pokaż inwestycję
Apartamenty Targowa 10
Warszawa, Praga-Południe, Targowa 10
Kolej Plus – wygodne podróże pociągiem z centrum Pyskowic do Gliwic i Katowicartykuł
Pokaż artykuł
Kolej Plus – wygodne podróże pociągiem z centrum Pyskowic do Gliwic i Katowic
Mieszkańcy centrum Pyskowic zyskają wygodny dojazd do Katowic. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na zaprojektowanie odbudowy dawnej linii kolejowej łączącej stację Pyskowice z centrum miasta. Zadanie realizowane jest dzięki "Rządowemu Programowi Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.".
Linia do Złotoryi z nowymi możliwościami – zmiany na lepsze w programie Kolej+artykuł
Pokaż artykuł
Linia do Złotoryi z nowymi możliwościami – zmiany na lepsze w programie Kolej+
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nie rezygnuje z rewitalizacji linii kolejowej Legnica – Złotoryja – Jerzmanice-Zdrój. Po ustaleniach z Urzędem Marszałkowskim zdecydowano się rozszerzyć zakres inwestycji. Dzięki PLK do Jerzmanic-Zdroju dojadą cięższe składy towarowe, a sama stacja będzie przygotowana do kolejnych inwestycji planowanych przez samorząd w kierunku Wojcieszowa i Lwówka Śląskiego.
Kolej wraca do Łomży po 30 latach – trwa kluczowa inwestycja dla regionuartykuł
Pokaż artykuł
Kolej wraca do Łomży po 30 latach – trwa kluczowa inwestycja dla regionu
Mieszkańcy Łomży w czerwcu przyszłego roku, po raz pierwszy od ponad 30 lat, będą mogli wyruszyć w podróż koleją. Wykonawca prowadzi prace w mieście i na linii do Śniadowa, gdzie buduje nowe tory, perony i urządzenia sterowania ruchem. Inwestycja jest finansowana z rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus.
REKLAMA